BİLDİRİ YAZIM KURALLARI

ULEAD 2019 ANNUAL CONGRESS, 20 April – 22 April 2019, Alanya - TURKEY

BİLDİRİ SUNUM KLAVUZU

Kongre Dili: Sempozyum dili Türkçe ve İngilizce’dir. Bildiri özetleri her iki dilde hazırlanabilir.

Özet: Özet 250-300 kelime civarında hazırlanmalıdır. Özet içerisinde, gerçekleştirilen çalışmanın temel öğelerine (problem durumu ve amaç, yöntemsel süreç, temel bulgular vs.) değinilmelidir.

Anahtar Kelimeler: Özet metninin sonunda 3-5 adet anahtar kelimeleye yer verilmelidir.

BİLDİRİ SUNUM KILAVUZU:

Her bir oturumda mevcut zamana bağlı kaldığından emin olmak için BİLDİRİ sunumunuzu planlarken aşağıdaki bilgilerin dikkate almanızı bekliyoruzİ

 1. Her seans 90 dakikadır.
 2. Oturumun başında 10 dakika Oturum Başkanına tahsis edilecektir. Oturum Başkanı her bildiriyi sunumu yapanları takdim edecektir.
 3. Oturumun sonunda sorulara 10 dakika verilecektir.
 4. Kalan süre (70 dakika) sunumcular/konuşmacılar arasında eşit olarak dağıtılır (oturum başına ortalama 3-5 sunum Sunum süresi 15dk.).
 5. Zaman yönetimi bir Oturum Başkanının sorumluluğudur.
 6. Tüm sunum mekanları bir projektörün yanı sıra bir bilgisayar (harici hoparlörlü) ve mikrofon ile donatılmıştır.
 7. Konuşmacıların, sunumlarını sunmak için bir PowerPoint sunumundan yararlanması önerilir. Lütfen sunum malzemelerinizi bir USB flash sürücüde yanınızda getirin.
 8. Sunum bildirinin ana noktalarını içermelidir.
 9. Çalışmanın amacı, örneklemin tarifi, yöntem, problemler ve önemli bulgular, sonuçlar veya öneriler gibi konuları içerebilir. Her bir vurgulamaya ayrılan zaman miktarı, yazarın bildirinin her bir alandaki önemine ilişkin değerlendirmesine göre değişecektir.
 10. Deneyimsiz hazırlıksız konuşmacılara yaklaşık 5 ila 7 yazılı sayfadan oluşan bir okuma metni hazırlaması tavsiye edilir.
 11. Bildirinizin ve/veya PowerPoint notlarınızın basılı kopyalarını kendiniz sağlamanız gerekmektedir. Kongre Programının planlanması devam ediyor ve kongre komitesi size mümkün olan en kısa sürede tam sunum süreniz hakkında bilgi verecektir.
 12. Sunumu yapan konuşmacılara katılım sertifikaları oturum sonunda takdim edilir.
 13. Dinleyicilere oturum başlamadan önce her bir konuşmacı için doldurmak üzrere Değerlendirme Formu verilir. Oturum sonunda salon görevlileri tarafından formlar toplanır.
 14. İlk üçe giren en başarılı bildiri sunumlarını belirlemek için Değerlendirme Formlarının sonuçları kullanılır. Ödülü Kongre Kapanış Oturumunda sahiplerine takdim edilir.

 

 


30 Eylül 2018, Pazar 1474 defa okundu